Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Noć muzeja 2023. u Muzeju Međimurja Čakovec

Datum objave: 25. siječnja 2023.

Za tradicionalnu međunarodnu manifestaciju Noć muzeja, koja će ove godine će biti održana u petak 27. siječnja, međimurski muzealci već se uvelike pripremaju. Osim besplatnog razgledavanja svih muzejskih i izložbenih muzejskih postava u vremenu od 18:00 do 01:00 sati u čakovečkom muzeju će tijekom dana biti organizirani mnogi zanimljivi događaji. Ovogodišnja tema manifestacije je "Muzeji su važni".

Vrijeme događanja: petak 27. siječnja od 18:00 do 01:00

Mjesto događanja: stalni postavi Riznice i palače Staroga grada Zrinskih; Izložbeni salon, Multimedijalna dvorana i Muzejsko-informativni centar.

Napomena: Posjet svim stalnim i izložbenim postavima u Noći muzeja je besplatan u terminu od 18 do 01 sat.

DETALJAN PROGRAM NOĆI MUZEJA 2023. U MMČ:

  • MUZEJSKA RADIONICA ZVUKOVI OKO NAS 

Uzrast djece: 3. – 4. razred osnovnih škola

Mjesto održavanja: Multimedijalna dvorana Riznice Međimurja

Voditeljice: Melita Sambolek, prof. Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec

Vrijeme održavanja (u dva termina): 10,00 do 11.30 sati; 11.30 do 13.00

Radionica za učenike 3. i 4. razreda osnovnih škola. Djeca kroz igru i pokuse uče kako nastaje zvuk i kako ga čujemo. Pomoću digitalnih alata prezentira se kako nastaje zvučni val i kako glasan zvuk može biti. Uz jednostavan pribor djeca će napraviti različita jednostavna glazbala. Povezat će fizičke koncepte o zvuku s nastankom glazbala i uređaja za reprodukciju zvuka te potražiti izloške vezane za zvuk u Muzeju.

  • OTVORENJE NOĆI MUZEJA UZ OTVORENJE IZLOŽBE RADOVA PRISTIGLIH S LIKOVNOG NATJEČAJA NA TEMU: „NA RASKRIŽJU PROMJENA – MEĐIMURJE U BRONČANOM DOBU“

Mjesto održavanja: Mulimedijalna dvorana MMČ-a

Vrijeme održavanja: 18.00 – 18.30 sati

U Izložbenom salonu našeg muzeja je 16. prosinca otvorena arheološka izložba pod nazivom „Na raskrižju promjena – Međimurje u brončanom dobu“. Postav je otvoren do 5. veljače pa će se moći razgledati i tijekom Noći muzeja. Na natječaju su mogli sudjelovati djeca i učenici u dobi od šest do 18 godina.  Tema natječaja je brončanodobni nakit, a tehnika izrade žica. Radovi će izloženi u Multimedijalnoj dvorani Muzeja, a najbolji i nagrađeni.

  • OTVORENJE IZLOŽBE RADOVA UČENIKA GOSPODARSKE ŠKOLE ČAKOVEC POD NAZIVOM „U POTRAZI ZA IDEJAMA: GŠČ@MMČ“

 Mjesto održavanja: Muzejski informativni centar MMČ-a

 Vrijeme održavanja: od 18.30 do 01.00 sat

Učenici izlažu radove koji su nastali kao rezultat sudjelovanja Gospodarske škole Čakovec na radionicama u Muzeju Međimurja Čakovec, a nagrađeni su na brojnim izložbama. 

  • PREDAVANJE NA TEMU NOVIJIH ARHEOLOŠKIH ISTRAŽIVANJA BRONČANOGA DOBA U MEĐIMURJU

Mjesto održavanja: Multimedijalna dvorana Riznice Međimurja

Predavačice: konzervotorice i arheologinje Hrvatskog konzervatorskog zavoda iz Zagreba Lea Čataj i Marijana Krmpotić.

Početak predavanja: u 19.00 sati

Novija arheološka istraživanja, koja je u posljednjih desetak godina proveo Odjel za kopnenu arheologiju Hrvatskog restauratorskog zavoda, omogućila su bolje poznavanje načina života brončanodobnih zajednica na području Međimurja. Predavanje će obuhvatiti najvažnije arheološke lokacije brončanodobnih kultura u Međimurju: Šenkovec, Nedelišće, Turčišće...

BESPLATAN RAZGLED SVIH STALNIH I IZLOŽBENIH POSTAVA ZA POSJETITELJE

- Muzej Međimurja Čakovec: stalni postavi u palači i Riznici

- Multimedijalna dvorana – izložba: „Natječajni radovi uređenja trga Republike u Čakovcu“

- Muzejski informativni centar – izložba: „U potrazi za idejama: GŠČ@MMČ“

- Izložbeni salon – izložba: „Na raskrižju promjena  – Međimurje u brončano doba“

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content