Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Učenici III. osnovne škole Čakovec podsjetili SPA i SAC područje mreže Natura 2000 u Prelogu

Datum objave: 21. prosinca 2022.

16. prosinca 2022. godine u sklopu provedbe projekta „Restauration of ecological diversity in the border area of Međimurje and Zala County“, akronim projekta: „Eco Bridge“ koji je  financiran iz programa INTERREG V-A Mađarska – Hrvatska 2014. – 2020. učenici III. osnovne škole Čakovec i njihove pratnje sudjelovali su u aktivnosti posjeta SPA i SAC područjima mreže Natura 2000 u Prelogu.

U aktivnosti koju je u sklopu provedbe projekta organizirala Međimurska županija učenici su posjetili područje Marine Prelog (Natura 2000) gdje su prisustvovali i stručno-edukativnom predavanju Ptice našeg područja i bioraznolikost Međimurske županije koju je za njih održala Ivana Horvat stručna suradnica za područje Natura 2000 i zaštićena područja.

Lokacija održavanja stručnog predavanja i praktične radionice nalazi se na području ekološke mreže Natura 2000 gdje su se sudionici aktivnosti nakon stručnog i formalnog dijela ugodno družili uz osvježenje koje im je također bilo osigurano sredstvima projekta.

Sadržaj je isključiva odgovornost  Međimurske županije i ni pod kojim uvjetima ne odražava stav Europske unije i/ili Upravljačkog tijela.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content