Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Mališani u 2023. marširaju s gardistima Zrinske garde!

Datum objave: 2. prosinca 2022.

U Čakovcu je predstavljeno novo izdanje zidnog kalendara koji je odavno našao svoje mjesto u srcima Međimuraca. Riječ je o kalendaru opremljenom vrhunskim fotografijama malih zvijezda – djece s Downovim sindromom – koji su ovoga puta pozirali s članovima povijesnih postrojbi Hrvatske. Raskošnom opremom, starinskim oružjem, simbolima i dostojanstvenom ljepotom pripadnici povijesnih postrojbi oduševili su mališane, a te je emotivne trenutke 'zarobio' objektiv fotoaparata.

Na predstavljanju izdanja u Scheierovoj zgradi u Čakovcu predsjednik Udruge za sindrom Down Nenad Štrek rekao je:

„Iznimno smo ponosni na naš projekt koji vam možemo predstaviti i želja nam je da bude realiziran svake godine. Kupnjom kalendara omogućujete nesmetano provođenje terapija. Redovni rad udruge usmjeren je u nekoliko pravaca. Težimo uključivanju naše djece u redovne odgojno-obrazovne procese i zahvalni smo zajednici koja je senzibilizirana za potrebe naše djece.“

Mališani su pozirali s pripadnicima deset hrvatskih povijesnih postrojbi (10. satnija Ivanić, Gradska straža Bakar, Karlovačka građanska garda, Kostelska pištola-Keglevićeva straža Kostel, Kravat pukovnija Zagreb, Križevačka djevojačka straža, Povijesna postrojba Alapić iz Zagreba, Svetonedeljska garda Petra II. Erdödya, Turopoljski banderij, Varaždinska građanska garda) te – s našima - Zrinskom gardom Čakovec. Čakovečki gardisti ističu da im je bila čast sudjelovati u ovom projektu, ali im je druženje s mališanima donijelo i veliko veselje.

Autori fotografija su Vjeran Žganec i Martina Strahija.

Izbor fotografija: Marijana Horvat

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content