Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zamjenik župana pohvalio Memorijal u Donjoj Dubravi

Datum objave: 19. studenoga 2022.

Zamjenik međimurskog župana Josip Grivec prisustvovao je 4. Memorijalu Deca, moja deca u Donjoj Dubravi, pohvalivši predanost organizatora – članova donjodubravske Seljačke sloge – koji od zaborava čuvaju naslijeđe Elizabete Toplek – Tete Lize, najpoznatije izvođačice međimurske popevke na izvorni način.

„Teta Liza živi u Memorijalu i njezin glas te jedinstvena izvedba prenosi se u sjećanja novih naraštaja kojima na čuvanje ostavljamo ovu predivnu baštinu“, naglasio je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec otvarajući manifestaciju. Uz domaćine iz donjodubravskog Kulturno-umjetničkog društva Seljačka sloga Ivana Brljaka, Doru Bogomolec i Sašu Štefića Saleta te tamburaše nastupili su Chriztel Renae Aceveda, Tena Panić, zatim mladi članovi KUD-a Donji Vidovec Lorna Zvošec i Domagoj Matulin, ženska vokalna skupina Društva žena Gornjeg Kraljevca, članovi KUU-a Veseli Međimurci Čakovec, Nenad Peršak, glazbeni sastav Vremeplov te Puhački orkestar D. Dubrave.

Fotografije: Martina Kovač Radmanić

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content