Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

20. Smotra dječjeg folklornog stvaralaštva Međimurske županije - Mladi čuvari baštine pokazali svoje umijeće!

Datum objave: 14. studenoga 2022.

U organizaciji Zajednice Hrvatskih kulturno-umjetničkih udruga Međimurske županije i KUU-a „Zvon“ župne zajednice Mala Subotica, u nedjelju 13. studenoga u prepunoj športskoj dvorani OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica održana je jubilarna 20. Smotra dječjeg folklornog stvaralaštva Međimurske županije, koja se 18 puta po redu održava u Maloj Subotici.

Smotri su prisustvovali župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik Općine Mala Subotica Valentino Škvorc, načelnica Općine Sveta Marija Đurđica Slamek, predsjednik Zajednice Hrvatskih kulturno-umjetničkih udruga Međimurske županije Dejan Buvač, predsjednica KUU-a „Zvon“ Marina Držanić, te brojni mještani, roditeljii ljubitelji kulturne baštine Međimurja.

Predsjednik Zajednice Hrvatskih kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije Dejan Buvač dodijelio je posebno priznanje Kulturno-umjetničkom društvu Zasadbreg čiji su članovi nastupali tijekom 20 godina Smotre.

Na Smotri su se predstavile dječje folklorne sekcije: KUU-a Zasadbreg, folklorni sastav Dječjeg vrtića „Cvrčak“ područni odjel „Stonoga“ Novo selo Rok, KUD-a „Fijolica“ Orehovica, KUD-a „Seljačka sloga“ Donja Dubrava, KUD-a Donji Vidovec, folklorna skupina KUD-a Žiškovec, folklorna skupina OŠ Sveta Marija te Dječje folklorno društvo „Sončece“ iz Varaždina.

Mali čuvari naše kulturne baštine predstavili su pjesme, kola, plesove i nekadašnje igre. Smotru je pratio prvi dječji folklorni pedagog i koreograf u Hrvatskoj Goran Knežević koji je na kraju smotre iznio stručno mišljenje o Smotri i iznio analizu pojedinačnih nastupa.

Fotografije: Zlatko Vrzan

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content