Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Riznica Međimurja proglašena najboljim stalnim muzejskim postavom u Hrvatskoj

Datum objave: 10. studenoga 2022.

Sjajna vijest stiže iz Zagreba! Hrvatsko muzejsko društva Godišnju nagradu u kategoriji realiziranih stalnih postava dodijelio je Muzeju Međimurja Čakovec za stalni postav nove muzejske jedinice – Muzej nematerijalne baštine Riznica Međimurja. Time je priznanjem struke okrunjen rad stručnjaka Muzeja Međimurja Čakovec i Međimurske županije te dosad najveća investicija naše Županije u kulturi, 45 milijuna kuna vrijedna priča o povijesnom nasljeđu i etnografskom blagu prepletena čarolijom legendi.

Nagradu su danas na svečanosti u dvorani Gorgona Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu primili ravnateljica Muzeja Međimurja Čakovec Maša Hrustek Sobočan i župan Međimurske županije Matija Posavec. Svečanoj dodjeli prisustvovale su i koautorice nagrađenog postava kustosice Janja Kovač i Ana Šestak, direktor Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula, ravnateljica Javne ustanove za razvoj Međimurske županije REDEA-e, Sandra Polanec Marinović.

Muzej nematerijalne baštine – Riznica Međimurja otvoren je prošloga ljeta, a u nešto više od godinu dana ovaj stalni postav vidjelo je više od 18.000 ljudi. Riznica je obogatila kulturno-turističku ponudu naše Županije i cijele sjeverozapadne Hrvatske atraktivnim sadržajem kojeg Muzej predstavlja sloganom „Mjesto gdje prošlost dobiva novu dimenziju“.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content