Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji u školskoj godini 2022./2023.

Datum objave: 2. studenoga 2022.

OP Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. - Europski socijalni fond
“Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s
teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza V.”

www.strukturnifondovi.hr
www.esf.hr

NAZIV PROJEKTA:
“ŠKOLE JEDNAKIH MOGUĆNOSTI U MEĐIMURSKOJ ŽUPANIJI U ŠKOLSKOJ GODINI 2022./2023.”

KORISNIK PROJEKTA/NOSITELJ:  MEĐIMURSKA ŽUPANIJA

RAZDOBLJE PROVEDBE PROJEKTA:  16.8.2022. - 16.8.2023.

UKUPNA VRIJEDNOST PROJEKTA:  2.944.617,00 KN – 390.817,84 EUR

BESPOVRATNA SREDSTVA (intenzitet potpore 90%): 2.650.155,30 KN – 351.736,05 EUR
(od toga 85 % sufinancira se iz Europskog socijalnog fonda, a 15 % iz Državnog proračuna RH)

SREDSTVA MEĐIMURSKE ŽUPANIJE:  294.461,70 KN - 39.081,78 EUR

(fiksni tečaj konverzije 1 EUR= 7,53450 kn)


CILJ PROJEKTA:
Pružanje potpore uključivanju učenika s teškoćama u razvoju u osnovnoškolske i srednjoškolske ustanove kojima je osnivač Međimurska županija kako bi se osigurali uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje. Potrebnu potporu i pomoć učenicima s teškoćama u razvoju pružat će pomoćnici u nastavi i stručni komunikacijski posrednici za čija su zapošljavanja financijska sredstva osigurana u okviru ovog projekta.

CILJNA SKUPINA:
Učenici s teškoćama u razvoju uključeni u osnovnoškolske i srednjoškolske programe koji svladavaju nastavni plan i program škole, ali imaju teškoće koje ih sprečavaju u funkcioniranju bez pomoćnika u nastavi ili stručnog komunikacijskog posrednika.

ŠKOLE/PROJEKTNI PARTNERI:
OŠ Belica, OŠ Donja Dubrava, OŠ Donji Kraljevec, OŠ Draškovec, OŠ Dr. Ivana Novaka Macinec, OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica, OŠ Mursko Središće, OŠ Nedelišće, OŠ Orehovica, OŠ Podturen, OŠ Prelog, OŠ Vladimira Nazora Pribislavec, OŠ Selnica, OŠ Strahoninec, OŠ Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu, OŠ Sveti Martin na Muri, OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec, OŠ Štrigova, Ekonomska i trgovačka škola Čakovec, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec, Gospodarska škola Čakovec, Graditeljska škola Čakovec i Tehnička škola Čakovec

MEĐIMURSKA ZUPANIJA
40000 ČAKOVEC, RUĐERA BOŠKOVIĆA 2
www.medjimurska-zupanija.hr
e-mail:obrazovanje-kultura-sport@medjimurska-zupanija.hr

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content