Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dvije značajne nagrade stigle u Međimurje posljednjih tjedan dana

Datum objave: 26. listopada 2022.

U konkurenciji od 20 projekata, međimurski projekt „Med dvemi vodami“ prepoznat je kao drugi najbolji županijski EU projekt prema izboru žirija u kategoriji Doprinos lokalnoj i regionalnoj zajednici. Uz ovu nagradu, prošlog je tjedna u Međimurje stigla još jedna nagrada – Tehnološko-inovacijskom centru Međimurje i službeno je uručena nagrada „Stvaratelji za stoljeća“ za doprinos razvoju poduzetništva u Srednjoj i Jugoistočnoj Europi.

Ove nagrade, prije svega, pokazatelj su dobrog timskog rada, a Međimurska županija, prilikom privlačenja EU sredstava, djeluje promišljeno i strateški.“, rekao je župan Međimurske županije Matija Posavec prilikom predstavljanja nagrada. Međimurska županija po glavi stanovnika koristi i privlači najviše europskih sredstava u Hrvatskoj koja su prilika za ubrzan razvoj Međimurja.

Svaki projekt od ideje do realizacije ima niz i uspona i padova, dobrih i manje dobrih trenutaka, jer stroga pravila EU zahtijevaju jako puno administrativnih izazova i infrastrukturnih. Kada ste na kraju jednog puta i kada to netko drugi prepozna, cijeni i da nagradu, onda je to veliko zadovoljstvo i motivacija i poticaj da idete dalje još hrabrije.“,  naglasio je župan Posavec pritom spomenuvši samo neka od značajnih priznanja koja su stigla u Međimurje poput dvostruke destinacije izvrsnosti, titule najuspješnije destinacije održivog turizma u Hrvatskoj, a možemo se pohvaliti i prvim privatnim objektom i prvim hotelom u Hrvatskoj kojima je dodijeljen europski certifikat Ecolabel.

Izbor Najboljeg županijskoj EU projekta organizira Hanza media u suradnji s Hrvatskom zajednicom županija, Uredom Europskog parlamenta u Hrvatskoj te portalom župan.hr, uz pokroviteljstvo Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, a u izboru je ove godine, uz projekt „Med dvemi vodami“ sudjelovao i projekt rekonstrukcije i revitalizacije fortifikacije Starog grada Čakovec u Muzej nematerijalne baštine.

Siniša Golub: „Paralelno sa zidovima gradili smo tim, jer bez ljudi nema rezultata“

U sklopu projekta „Med dvemi vodami“ prikupili smo ogromna iskustva. Važno je istaknuti i velik doprinos REDEA-e, kao formalnog voditelja projekta, i Međimurske županije bez koje ne bi mogli krenuti u projekt, a tu je i Turistička zajednica Međimurske županije koja je sve to promovirala. To su ti „uspjesi preko noći“, koji sada stižu nakon 15 godina predanog rada. Nije to palo s neba i ne treba čuditi što nas sve više i više zovu da budemo predavači gosti po Hrvatskoj i da im objasnimo ključ uspjeha.“, kazao je ravnatelj Javne ustanove za zaštitu prirode „Međimurska priroda“ Siniša Golub dodavši: „Paralelno sa zidovima gradili smo tim, jer bez ljudi nema rezultata, a naša međimurska radna etika i predanost ključ su uspjeha. Međimurska priroda danas svoje troškove pokriva samostalno te prihodima pokrivamo 3 do 4 radna mjesta, a naš rad prepoznat je i priznat na međunarodnoj razini.“

Kao potvrda dugogodišnje podrške poduzetnicima u Međimurskoj županiji i šire, Tehnološko-inovacijskom centru Međimurje zasluženo je pripala nagrada za doprinos razvoju i promociji poduzetništva „Stvaratelji za stoljeća“. Suština cijelog pothvata osnivanja TICM-a bila je potaknuti razvoj inovativnog i tehnološkog poduzetništva u Međimurju. „Htjeli smo promijeniti gorući problem niskih plaća tako da se potiče osnivanje i razvoj poduzeća s većom dodanom vrijednosti, koja se bave novim tehnologijama i isplaćuju veće plaće. Najveća nagrada nam je kada pogledamo rezultate i što sve kroz naših 12 godina ovdje dogodilo. Kod nas je svoje prve korake napravilo više od 80 poduzeća, a trenutno imamo 51 poduzeće koje u našim prostorima razvija svoje poslovanje i to su uglavnom informatička poduzeća.“, istaknuo je direktor Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje Ivan Plačko.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content