Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Građevinski radovi adaptacije Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije pri kraju, zgrada će dobiti sustav obnovljivih izvora energije

Datum objave: 24. listopada 2022.

Savjetovališta za djecu i mlade, aktivnosti usmjerene prevenciji, ranom otkrivanju i što ranijem učinkovitom saniranju poremećaja, ovisnosti i raznih oblika bolesti poput mentalnih problema, raka vrata maternice, raka dojke i raka debelog crijeva, provođenje javno zdravstvenih programa poput Svjetskog dana srca, Dana mimoza i kampanja „Pješke ili biciklom na posao, druženje i rekreaciju“ samo su neke od brojnih aktivnosti koje kroz cijelu godinu provodi Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije. Kako bi se kroz svoje djelatnosti još snažnije uključili u unaprjeđivanje zdravlja i sigurnost stanovništva Međimurske županije, prije godinu dana pokrenut je projekt rekonstrukcije Paviljona IV u kojem djeluje Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije.

Gradnja novih i adaptacija postojećih prostora Zavoda za javno zdravstvo MŽ omogućit će kvalitetnije uvjete za provođenje brojnih javnozdravstvenih programa

Radovi rekonstrukcije napreduju prema predviđenom planu, a obišli su ih obišli župan Međimurske županije Matija Posavec i ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije dr. Marina Payerl-Pal. Sam projekt vrijedan je više od 8 milijuna kuna.

U tijeku su završni građevinski radovi, a do kraja godine se očekuje opremanje prostora. Uz to, postavit će se fotonaponska elektrana i dizalica topline zahvaljujući kojima će se značajno smanjiti troškovi energenata, a konačni cilj je energetska neovisnost cijele zgrade.

Dogradnjom i adaptacijom zgrade Zavod će dobiti prijeko potrebne prostorije za rad Djelatnosti za zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti koja do sada nije imala svoj prostor te će se proširiti Djelatnost za javno zdravstvo i promicanje zdravlja koja trenutno djeluje u dvije prostorije. Uredit će se učionica za rad s malim grupama, a svojim aktivnostima Zavod će i dalje nastojati promicati zdrave navike, pratiti zdravstveno stanje i unaprjeđivati zdravlje stanovnika Međimurja.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content