U tijeku 16. Međimursko ocjenjivanje meda

Datum objave: 13. listopada 2022.

Udruga pčelara Međimurske županije "Agacija" poziva pčelare za dostavu uzoraka za 16. Međimursko ocjenjivanje meda. Pčelari mogu predati uzorke meda u četvrtak, 13. listopada 2022. od 18 do 20 sati i u subotu, 15. listopada 2022. od 8 do10 sati u prostorijama udruge.

Uzorak se mora sastojati od dvije neoznačene flašice težine 0,5 kg i jedne flašice od 1 kg
sa naljepnicom i zaštitnom trakom. Ocjenjivanje je besplatno članovima udruge za prvi uzorak, a za drugi i svaki sljedeći cijena je 200 kn, kao i za pčelare koji nisu članovi udruge.

Svaki pčelar će prilikom predaje uzoraka popuniti izjavu kojom garantira da je med vlastite
proizvodnje, da se pri radu pridržava smjernica 'Dobre pčelarske prakse' te da se slaže s javnom objavom rezultata.

Analiza meda i senzoričko ocjenjivanje će se vršiti na Agronomskom Fakultetu u Zagrebu.
Objava rezultata i podjela diploma će biti na Sajmu Mesap 19. listopada 2022 u Nedelišću.

Udruga pčelara Međimurske županije Agacija