Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dugogodišnji uspješni sportski trener i izbornik karate reprezentacije Vlado Bošnjak predstavio knjigu o uspjesima u karateu

Datum objave: 12. listopada 2022.

Nova knjiga međimurskog i hrvatskog  karate majstora te čelnika najdugovječnijeg karate kluba Globus, Vlade Bošnjaka „20-ogodišnje druženje sa šampionima“ predstavljena je u Multimedijalnoj dvorani Riznice Međimurja. Kako je spomenuo i sam autor, knjiga je posvećena svim reprezentativcima Hrvatske i Slovenije koji su prošli kroz nacionalne selekcije u njegovom dvadesetogodišnjem selektiranju i treniranju.

Vlado Bošnjak je u svojoj knjizi na 280 stranica i s više od stotinu fotografija dokumentirao i od zaborava sačuvao zaljubljenike u karate koji su postali dio zlatne ere u povijesti karatea. „Značaj  knjige je velik, u knjizi je opisan teški put naših karatistica i karatista, koji su osvajali medalje u vrijeme kada za Hrvatsku nitko nije čuo. Bio je to težak put, no sve je to utjecalo na današnji razvoj i popularizaciju karatea u cijeloj Hrvatskoj.“ , rekao je Vlado Bošnjak, autor knjige.

„Šampione ne grade obični ljudi. Ova knjiga struja je svijesti koja obuhvaća razdoblje od dvadeset godina u kojima je Vlado bio izbornik i trener hrvatske i slovenske reprezentacije. Za tog čovjeka ne postoji mjesto koje se zove Predaleko. Odustajanje jednostavno nije opcija, takav modus operandi doveo me kasnije do osvajanja svjetskog zlata, a njega do izbornika s riznicom od 26 europskih i svjetskih medalja u borbama u gotovo svim kategorijama.“, napisala je Petra Naranđa u predgovoru.

Promociji knjige uz uvažene goste iz sporta i karatea, nazočili su župan Međimurske županije Matija Posavec, predsjednik gradskog vijeća Grada Čakovca Josip Varga te predsjednik Hrvatskog karate saveza Davor Cipek koji je istaknuo kako u Hrvatskom karate savezu nedostaje stručna literatura koja u svojem sadržaju govori o povijesti karate sporta. „Zahvaljujem se Vladi Bošnjaku koji je studiozno zapisivao podatke kako bi nas ovom knjigom podsjetio na najveće uspjehe karate sporta. Vlado, ne samo da ih je zabilježio tekstovima, nego je u njima i sudjelovao. Iskrene čestitke što je i na ovakav način doprinio karate sportu u Hrvatskoj.“

Međimurje kao Europska regija sporta ponosi se s uspjehom svih naših sportaša, a posebno karatistima koji zbog svih osvojenih medalja odlično promoviraju svoj kraj i Međimurje. „Karate je težak sport, izuzetno smo ponosni na svaku medalju i svako vaše sudjelovanje na natjecanju. Čestitam Vladi Bošnjaku na iznimno uspješnoj svjetskoj karijeri u karateu, kao i na knjizi koju ostavlja u nasljeđe budućim generacijama.“ rekao je župan Posavec

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content