Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Šenkovcu otvoreno obnovljeno košarkaško igralište koje zadovoljava FIBA pravila

Datum objave: 2. listopada 2022.

„Zelena oaza Šenkovca“ kako je nazivaju mještani, lokacija je na kojoj nema prometnica i automobila, okupljalište je brojnih Šenkovačana, a od danas se ponose obnovljenim košarkaškim igralištem. Košarkaško, ali i obližnje dječje igralište lokacija je na kojoj djeca i stariji mještani provode svoje slobodno vrijeme.

Nakon što je prije 25 godina izgrađeno košarkaško igralište u ulici Ive Lole Ribara i koje se s vremenom istrošilo, Međimurska županija potpisala je s Općinom Šenkovec sporazum o sufinanciranju obnove košarkaškog igrališta koje sada zadovoljava FIBA pravila. Zamijenili su se stari koševi koji su sada postavljeni na konstrukciji jednog stupa, proširilo igralište te postavio novi asfalt na kojem su iscrtane linije na terenu.

Otvorenju obnovljenog košarkaškog igrališta nazočio je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je istaknuo kako do inicijative obnove košarkaškog igrališta nije došlo slučajno, već da je to dio ulaganja u sportsku infrastrukturu u godini kada Međimurje nosi laskavu titulu Europske regije sporta. „Ovo je zaista bilo ulaganje na koje sam izuzetno ponosan. Ulaganje u razvoj sportskih programa za sve uzraste, suradnja s udrugama i sportskim klubovima doprinose razvoju sporta kao dio kulture življenja naših građana. Sretan sam i zadovoljan, posebno zbog radosti koju vodim na licima svih vas koji ćete na ovom igralištu trenirati i provoditi svoje slobodno vrijeme.“ rekao je župan te istaknuo kako uskoro slijedi otvorenje sportskog igrališta u Knezovcu, dok je u ovoj godini završena izgradnja atletske staze u Belici, postavljena rasvjeta na nogometnom igralištu u Donjem Hrašćanu, izgrađeni su sportski tereni u Gornjem Mihaljevcu, uređuju se sportski tereni u Peklenici, te da slijedi i nova faza uređenja sportske dvorane Graditeljske škole u Čakovcu, kao i još niz drugih projekata ulaganja u sportsku infrastrukturu diljem našeg Međimurja

 „S nestrpljenjem smo dočekali završetak radova na obnovi igrališta, ono ima poseban značaj za cijelo naše mjesto i za nas rekreativce. Igralište je postalo mjesto sportske rekreacije, okupljanja brojnih generacija našim mještana i simbol zdravog i sigurnog načina života.“ rekao je Davor Šupljika, predsjednik Društva sportske rekreacije „HAKL“ Šenkovec.

Načelnik Robert Meglić zahvalio je županu Posavcu na pomoći prilikom realizacije ovog projekta važnog za mještane Šenkovca. „Vjerujem da su košarkaški rekreativci kojih ovdje nije malo, došli na svoje. Želim da svi mještani svoje slobodno vrijeme provode na igralištu, da se druže i uživaju, a u planu nam je i dopuniti dječje igralište s novim igralima.“

Novo obnovljeno košarkaško igralište blagoslovio je vlč. Antun Štefan, a vrpcu su simbolično prerezali Paula Sklepić i Jakov Jakopec. A brojni mještani koji su prisustvovali otvorenju i međusobnim druženjem pokazali da je baš takav teren trebao Šenkovcu i  Međimurju, Europskoj regiji sporta.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content