Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

26. Međimurski festival sportske rekreacije u Maloj Subotici okupio 254 natjecateljica iz 19 udruga iz cijelog Međimurja

Datum objave: 11. rujna 2022.

Međimurski savez sportske rekreacije „Sport za sve“ i USR „Sport za sve“ Mala Subotica, bili su organizatori 26. Međimurskog festivala sportske rekreacije. Ovogodišnji festival okupio je 254 žena rekreativki iz 19 udruga iz cijelog Međimurja koje su se natjecale u šest sportsko-rekreacijskih disciplina: pikadu, visećoj kuglani, gađanju koša, tunelu, gađanju kolutima i vođenju lopte nogama. 

Festival je osim ugodnog druženja organiziran s ciljem razvijanja i promicanja programa tjelesnih aktivnosti u cilju zaštite i unapređenja zdravlja građana, te poticanja razvoja sportske rekreacije rekao je župan Posavec koji je otvorio ovogodišnji 26. Međimurski festival sportske rekreacije.  „Međimurska županija primjer je po mnogočemu, pa i po broju sportaša i sportskih udruga. Sportska rekreacija organizirana je gotovo u svakoj našoj općini i gradu gdje se mještani okupljaju u promociji zdravog načina života, te motiviraju ostale o važnosti tjelesne aktivnosti. Sportska rekreacija zbog svoje organiziranosti, brojnih aktivnosti, stručnih konferencija, nagrada na natjecanjima jedan su od razloga zbog čega Međimurje ponosno nosi titulu Europske regije sporta za 2022. godinu.“

Prilikom otvorenja festivala sudionice su pozdravili načelnik Općine Mala Subotica Valentino Škvorc, predsjednica udruge sportske rekreacije „Sport za sve“ Mala Subotica Ljiljana Šipuš, te članica Upravnog odbora MSSR „Sport za sve“ Nada Hoblaj, istaknuvši kako su upravo članice udruge kroz sportsku rekreaciju i suradnju s udrugama iz drugih županija odličan promotor Međimurja, a po dosadašnjim rezultatima s državnih natjecanja i jedna od najboljih udruga sportske rekreacije u Hrvatskoj.

Na 26. festivalu sportske rekreacije Međimurske županije nastupile su ekipe: Udruga građana Gardruža Gardinovec, Udruga sportske rekreacije Sport za sve Donji Hrašćan, USR Sport za sve Mačkovec, Mala Subotica, Mursko Središće, Orehovica, Plešivica, Selnica, Strahoninec, Sveti Juraj na Bregu, Sveta Marija, Šenkovec, Štrigova, Zgorčan Goričan, Udruga žena Breza Brezje, Udruga žena Dunjkovec, Udruga žena Belica, Udruga žena Palovčane Palovec, Udruga žena Štefanec.

U glazbenog programu plesnom točkom predstavile su se  Mažoretkinje Mala Subotica te članovi Kulturno umjetničke udruge ZVON Mala Subotica.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content