Sigurnost djece na prvom mjestu: Gradi se pješačka staza uz prilaznu cestu prema Osnovnoj školi Strahoninec

Datum objave: 1. rujna 2022.

Kako bi učenici Osnovne škole Strahoninec imali siguran put do škole, župan Međimurske županije Matija Posavec i načelnik Općine Strahoninec Franjo Lehkec potpisali su Sporazum o sufinanciranju radova na izgradnji pješačke staze prema sportskoj dvorani OŠ Strahoninec. Županija je osigurala 60%, a Općina 40% potrebnih sredstava za izvođenje radova. Pješačka staza uz prilaznu cestu prema dvorani bit će gotova početkom sljedećeg tjedna, odnosno bit će spremna za početak nove školske godine.

Osnovna škola Strahoninec krajem 2018. godine dobila je novu školsku sportsku dvoranu, a odrađena je i I. faza radova dogradnje škole, projekt koji također financiraju Županija i Općina u omjeru 60:40 s ciljem da se omogući uvođenje jednosmjenske nastave i stvore što kvalitetniji uvjeti boravka u školi za učenike.