Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dječji vrtić „Ftiček“ Donji Kraljevec u 5 godina udvostručio broj polaznika, danas svečano otvoren novi dio vrtića

Datum objave: 31. kolovoza 2022.

Općina Donji Kraljevec posljednjih godina može se pohvaliti sve većim brojem djece, što potvrđuje činjenica da je nakon samo 3 godine dogradnje, Dječji vrtić „Ftiček“ dobio novih 200 m2 prostora.

Danas je sretan dan za naš vrtić, zaposlenike, ali i za cijelu općinu. Otvaranje vrtića slika je općine, simbolika rasta i razvoja, a naš se vrtić u posljednjih 5 godina udvostručio. Proširenjem vrtića 2019. godine  dobili smo kapacitet za 80-ak djece, a nakon samo 3 godine vrtić nam je postao pretijesan. Naša mala obitelj se proširuje i od sada će našim dvorištem trčati čak 115 djece smještenih u 6 odgojno-obrazovnih skupina.“, naglasila je ravnateljica DV „Ftiček“ Sandra Vlah i pritom zahvalila osnivaču, Općini Donji Kraljevec što je prepoznala potrebe vrtića.

Dječji vrtić „Ftiček“ Donji Kraljevec ima dugu tradiciju te je jedan od prvih vrtića u Međimurju. S obzirom na to da postojeći kapaciteti nisu zadovoljavali potrebe, Općina je 2021. godine izradila novi projekt proširenja s dva dodatna odjeljenja. „Nakon samo godinu dana od izrade projekta otvaramo dograđeni dio na radost svih naših mještana, posebice najmlađih.“, kazao je prilikom svečanosti otvorenja načelnik Općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat dodavši da je nakon dogradnje vrtića u Donjem Kraljevcu, cilj izgraditi i novi vrtić u Hodošanu.

Zahvaljujući modularnom pristupu izgradnje, nova odjeljenja izgrađena su u samo tri mjeseca. Vrijednost projekta je 2 370 875,81 kuna s PDV-om, a sredstva su osigurana iz Programa podrške regionalnom razvoju Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU, Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine i proračuna Općine Donji Kraljevec.

Čestitke na još jednom kvalitetnom i značajnom projektu uputio je župan Međimurske županije Matija Posavec: “Ovo nije samo dogradnja zgrade, već je i poruka koliko Općina ulaže u najmlađe i šalje poruku da je najmlađima potrebno modernije okruženje.“

Veselom priredbom otvoren je dograđeni dio, a čast da prerežu vrpcu pripala je Emi Tota i Lovri Plaftarić. Otvorenju je nazočio i direktor tvrtke Tehnix Đuro Horvat koji je istaknuo da je put prema budućnosti ulaganje u obrazovanje. „Drago mi je što Međimurska županija na čelu sa županom Posavcem postavlja odlične temelje ulaganjem u obrazovanje, a taj put prate i naše općine i gradovi. Mi, poduzetnici također nastojimo pridonijeti razvoju sredine te su ovaj projekt u potpunosti odradile domaće tvrtke. Donji Kraljevec postaje industrijsko središte Međimurja i želimo da naše mjesto bude dom za sretan život još mnogih generacija koja dolaze.“

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content