Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Uzbudljivo finale, slavlje PAOK-a iz Soluna i spektakularni vatromet na zatvaranju nogometnog turnira Međimurec

Datum objave: 15. kolovoza 2022.

U europskoj regiji sporta, Međimurju, proteklog je vikenda organizirano još jedno sportsko natjecanje međunarodnog karaktera. Na 24. izdanju međunarodnog nogometnog turnira „Međimurec“ okupilo se 16 ekipa iz Hrvatske, Grčke, Poljske, Češke, Italije, Norveške, Japana, Belgije, Mađarske, Srbije, Engleske i Austrije.

Pobjednici ovogodišnjeg turnira su PAOK iz grčkog Soluna koji su u finalnoj utakmici u jedanaestercima bili bolji od belgijskog Standarda iz Liegea. Treće mjesto osvojila je momčad Legie iz poljske Varšave.

Osim tri najbolje momčadi uspješne su bile i ekipe Sparte iz Praga, Dinama, Osijeka, Hajduka, Varaždina, Crvene Zvezde, Aston Ville, Udinesea,  Ferencvaroša, Rapida, Tromsoa, Adrie, dok su domaće boje branili ekipa NK Međimurca.

Nagrade najuspješnijim momčadima, igračima i strijelcima uručili su župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik Općine Nedelišće Nikola Novak, viši savjetnik predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza Zorislav Srebrić i predsjednik Nogometnog saveza Međimurja Kristijan Antolović.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content