Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Mještani Macinca proslavili svoj dan

Datum objave: 14. kolovoza 2022.

Svake godine uz blagdan Velike Gospe, Macinec slavi svoje dane mjesta. Nakon dvije godine neodržavanja, ove 2022.godine pod velikim šatorom na sportskim terenima u Macincu, svečanost su organizirali Vijeće mjesnog odbora Macinec, Udruga Maxenca te tamošnje dobrovoljno vatrogasno društvo koje ove godine obilježava 100 godina postojanja.

Pod vodstvom poznate dramske umjetnice Štefice Oreški i uz asistenciju Azre Solarić u prigodnom programu nastupili su puhački orkestar, mažoretkinje Općine Nedelišće, Kulturno umjetničko društvo Seljačka Sloga iz Nedelišća u koreografiranom folkloru i glazbenom programu kojeg su osmislili Ivana Hajdinjak i Miroslav Novak, Udruga Orientart iz Varaždina, te najmlađi sudionici svečanosti Nikol, Aurora, Anabela, Ella i Nika koje je za ples uvježbala Marina Slokan. Dramsku točku sa šaljivim prikazom aktualnih događaja izvela je i ove godine Štefica Oreški.

Proslavi Dana Macinca odazvali su se župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik Općine Nedelišće Nikola Novak, župan slovenskog Središća ob Dravi Jurij Borko sa zamjenikom Romanom Medikom, te drugi predstavnici javnog i društvenog života. Sve njih pozdravio je predsjednik Vijeća mjesnog odbora Macinec Ivan Krištofić istaknuvši dosadašnje realizirane projekte, te daljnje planove poput rekonstrukcije Društvenog doma, Osnovne škole i druge kapitalne projekte u čemu su mu načelnik Nedelišće i međimurski župan dali podršku.  

Prije početka svečanosti služena je sveta misa, organiziran mimohod sudionika, a za sve posjetitelje organizirana je i prigodna izložba DVD-a Macinec i Udruge Maxenca, ručak, zabavni sadržaji, ugostiteljska ponuda i glazbeni program.  

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content