Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 4. kolovoza 2022.

Datum objave: 4. kolovoza 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 317 uzoraka, od čega je evidentirano 252 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 79,4% pozitivnih od broja testiranih. Brzim antigenskim testiranjem potvrđeno je 39 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2. Iz drugih županija javljeno je da je PCR-om dokazan SARS-Cov-2 kod 4 osobe s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji. Na temelju kliničke slike, virus SARS-CoV-2 dijagnosticiran je kod 1 osobe.

U protekla 24 sata oporavilo 159 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 576. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 129 553 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 27 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 5 pacijenata, otpuštene su 3 osobe. Nema preminulih osoba.

Cijepljenje se održava danas, 4. kolovoza od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content