Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Procesijom i svetom misom proslavljen blagdan Gospe od Anđela

Datum objave: 2. kolovoza 2022.

Svečanom procesijom ulicama grada Čakovca započelo je središnje obilježavanje svetkovine Gospe od Anđela - Porcijunkule, župnog blagdana Župe sv. Nikole biskupa u Čakovcu. Franjevačka svetkovina slavi se 2. kolovoza jer je prema predaji sveti Franjo tog datuma 1208. godine doživio svoje obraćenje u Porcijunkuli, malenoj crkvi Gospe od Anđela u Asizu u kojoj je sv. Franjo izmolio Porcijunkulski oprost. Blagdan Gospe od Anđela tako je dan potpunog oprosta kada u svim franjevačkim crkvama diljem svijeta vjernici mogu dobiti oprost od grijeha.

Središnju svetu misu služio je generalni vikar Varaždinske biskupije mons. Antun Perčić, u koncelebraciji s desetak svećenika iz međimurskih župa predvođeni gvardijanom Franjevačkog samostana u Čakovcu fra Josipom Grubišićem. I ove godine Župa svetog Nikole biskupa obilježila je župni blagdan sadržajnim duhovnim programom i trodnevnim pripremama tijekom koje su održane mise, ispovijedi i bdjenja, a središnja duhovna svečanost započela je tradicionalnom procesijom s Trga Republike do Franjevačkog samostana.

Svetoj misi su uz mnogobrojne vjernike nazočili i župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini, zastupnica u Europskom parlamentu Sunčana Glavak, načelnik Općine Belica Zvonimir Taradi, načelnik PU međimurske Ivan Sokač, predsjednik Zrinske garde Đuro Bel, predstavnici policije, vatrogasnih društava,  Zrinske garde Čakovec, međimurske udruge i KUD-ovi iz Ivanovca, Mačkovca, Gornjeg Kraljevca, Žiškovca, Podturna i Murskog Središća, kao i brojni predstavnici društvenog, kulturnog i političkog života Međimurja.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content