Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Vatrogasni vikend u Međimurju - obilježeno 100 godina DVD-a Strahoninec i 90 godina DVD-a Sveti Juraj u Trnju

Datum objave: 17. srpnja 2022.

Međimurje se ponosi činjenicom da ima najviše vatrogasaca po glavi stanovnika, a međimurski vatrogasci među najaktivnijima su i najorganiziranijima u Hrvatskoj. Tradicija vatrogastva njeguje se već desetljećima i prenosi na nove naraštaje što potvrđuju dvije velike obljetnice koje su obilježene tijekom vikenda. DVD Strahoninec obilježio je 100 godina svog postojanja, a DVD Sveti Juraj u Trnju 90 godina postojanja. Čestitke svim članovima ovih društava na jubilejima uputio je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je nazočio proslavama te je vatrogascima zahvalio što obavljaju ovaj plemeniti poziv, čine Međimurje sigurnim, spašavaju ljudske živote i materijalna dobra. Župan je uputio čestitke i svima koji su primili priznanja i odlikovanja.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content