Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međunarodni nogometni turnir Međimurec U-14 od 13. do 14. kolovoza okupit će više od 300 mladih nogometaša

Datum objave: 15. srpnja 2022.

Od 13. do 14. kolovoza Međimurje će ponovno postati mjesto okupljanja više od 300 mladih nogometaša koji će sudjelovati na tradicionalnom Međunarodnom nogometnom turniru Međimurec U-14. Ovogodišnje, 24. izdanje, okupit će 16 ekipa iz 10-ak različitih zemalja svijeta, a turnir će se po prvi puta održati na dva terena, u Dunjkovcu i Nedelišću.

Turnir su na konferenciji za medije najavili predsjednik i dopredsjednik Organizacijskog odbora turnira Međimurec U-14 Mišel Ganzer i Matija Cimerman, uz podršku župana Međimurske županije Matije Posavca, načelnika Općine Nedelišće Nikole Novaka i predsjednika Međimurskog nogometnog saveza Kristijana Antolovića koji su istaknuli značaj turnira za Međimurje koje ove godine ponosno nosi titulu Europske regije sporta.

Dosad je na turniru nastupalo 30-tak ekipa iz 14 država te je okupio više od četiri tisuće nogometaša. Uz mlade nogometaše, dio turnirske karavane su i treneri, roditelji te prateće osoblje te se svake godine u Dunjkovcu i Pretetincu okupi oko 500 posjetitelja.

Međimurec će ove godine okupiti impresivne ekipe: NK Dinamo Zagreb, NK Hajduk Split, FC Aston Villa, FC Crvena Zvezda, FC Udinese Calcio, AC Sparta, FC Standard, FC PAOK, NK Osijek, FC Legia, FK Adria, NK Varaždin, SK Rapid, FC Ferencvaros, Tromso IL i domaćine NK Međimurec Dunjkovec-Pretetinec.

Dodatna vrijednost turnira je promocija sporta, zdravog načina života, s primarnim ciljem međusobnog upoznavanja mladih i usavršavanja mladih igrača u području nogometa. Velik broj dosadašnjih sudionika turnira iz Hrvatske postali su reprezentativci i članovi najvećih međunarodnih nogometnih klubova, poput Matea Kovačića, Ivana Perišića, Marka Pjace, Tina Jedvaja, Andreja Kramarića i Nikole Kalinića.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content