Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Više od dvije stotine glazbenika nastupilo na 27. Županijskoj Smotri puhačkih orkestara i limenih glazbi

Datum objave: 27. lipnja 2022.

U organizaciji Zajednice hrvatskih kulturno-umjetničkih udruga Međimurske županije i Puhačkog orkestra Općine Nedelišće kao domaćina, u Nedelišću je ove nedjelje održana 27. županijska smotra puhačkih orkestara i limenih glazbi.

Program je započeo mimohodom ulicama Nedelišća, a u sjajnom programu naših glazbenih virtuoza nastupili su Puhački orkestar Grada Preloga pod vodstvom Igora Hrusteka, Limena glazba Belica s voditeljem Markom Bobičancem, Limena glazba Općine Podturen koju je za nastup pripremio Antonio Baranašić, Puhački orkestar Općine Mala Subotica s voditeljem Davorom Požgajem, Gradski puhački orkestar Mursko Središće čiji je voditelj Petar Novak, Limena glazba Dekanovec koju vodi Danijel Požgaj, Puhački orkestar Goričan s voditeljem Lukom Dominikom, Puhački orkestar Općine Donja Dubrava koji vodi Antun Horvat, Gradski puhački orkestar Čakovec s voditeljem Gabrijelom Kovačićem i, domaćin, Puhački orkestar Općine Nedelišće koji je za nastup pripremio voditelj Daniel Đunđuš. Svi su oni nastupili pod budnim okom selektora Josipa Kapovića koji je stručno ocijenio nastupe spomenutih orkestara.

Program je vodio poznati glas hrvatskog radijskog etera Matko Buvač, dok je Smotri nazočila mnogobrojna publika u dvorani Atona, među njima načelnik općine Nedelišće Nikola Novak, župan Međimurske županije Matija Posavec te predsjednik Zajednice kulturno umjetničkih udruga Dejan Buvač.

Županijskom Smotrom puhačkih orkestara i limenih glazbi, Međimurska županija je jedina u Hrvatskoj koja je održala sve izlučne Smotre prema planu Hrvatskog sabora kulture, čime se potvrđuje kvalitetan rad Zajednice kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije, ali i pokazuje interes građana za bavljenje kulturnim amaterizmom i svijest o čuvanju naše kulturne baštine.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content