Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Nastavak projekta vrijednog milijun kuna kojim se u 22 međimurske osnovne škole omogućuje besplatan školski obrok

Datum objave: 27. lipnja 2022.

Međimurska županija u partnerstvu s 22 osnovne škole već šestu godinu provodi projekt „Školski obroci svima“ vrijedan 999.081,83 kuna, s ciljem da se svakom učeniku, bez obzira na materijalno stanje u obitelji, osigura školski obrok i spriječe podijeljeni obroci u školama. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava u Ministarstvu rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike potpisao je župan Međimurske županije Matija Posavec.

Projekt obuhvaća učenike iz škola koje posjeduju kapacitet za pripremu školskih obroka, imaju školske kuhinje te zadovoljavaju propisane standarde (HACCP). Međimurska županija nositelj je ovog projekta koji se u potpunosti financira iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD).

U projekt su uključene sljedeće škole: Osnovna škola Belica, Osnovna škola Domašinec, Osnovna škola Donja Dubrava, Osnovna škola Donji Kraljevec, Osnovna škola Draškovec, Osnovna škola Gornji Mihaljevec, Osnovna škola Hodošan, Osnovna škola Jože Horvata Kotoriba, Osnovna škola Dr. Ivana Novaka Macinec, Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica, Osnovna škola Mursko Središće, Osnovna škola Nedelišće, Osnovna škola Orehovica, Osnovna škola Podturen, Osnovna škola Vladimira Nazora Pribislavec, Osnovna škola Selnica, Osnovna škola Strahoninec, Osnovna škola Sveta Marija, Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu, Osnovna škola Sveti Martin na Muri, Osnovna škola Petar Zrinski Šenkovec i Osnovna škola Dr. Vinka Žganca Vratišinec.

Osiguravanjem besplatnih školskih obroka zaokružuju se brojne potpore Međimurske županije kojima se želi omogućiti školovanje jednako za sve učenike i na najvišem mogućem nivou, ali i rasteretiti budžet roditelja. Međimurska županija i dalje je jedina hrvatska županija koja u potpunosti financira prijevoz autobusom i vlakom za sve učenike osnovnih i srednjih škola te osigurava asistente u nastavi u predškolskom i školskom sustavu.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content