Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Otvorena 21. Smotra međimurskog folklora

Datum objave: 19. lipnja 2022.

Tradicijsku baštinu Međimurskog kraja – pjesme, plesove i običaje još od davne 1974. godine čuvaju članice i članovi Kulturno umjetničkog društva Seljačka Sloga iz Donje Dubrava. U njihovoj organizaciji, u Donjoj Dubravi jučer je otvorena 21. smotra međimurskog izvornog folklora kao i 15. smotra koreografiranog folklora. Svečanim mimohodom ulicama Donje Dubrava uz pratnji Puhačkog orkestra općine Donja Dubrava predstavila se raskoš i ljepota tradicije međimurskog kraja.

Otvorenju Smotre nazočio je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, načelnik Općine Marijan Varga, član Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti Dragutin Feletar i Dejan Buvač u ime Zajednice hrvatskih kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije.

Predsjednica KUD-a Seljačka Sloga, Štefica Kolarić poželjela je dobrodošlicu svim okupljenima i izrazila ponos što se ova kulturna manifestacija održava punih 48. godina. „Prije 48. godina, Donja Dubrava bila je prijestolnica međimurske pjesme i plesa. Folklorne skupine iz cijelog Međimurja donijele su svoju pjesmu, ples i običaje u naše mjesto i pokazale svu raskoš i bogatstvo međimurske kulture. “

Zamjenik župana Josip Grivec zahvalio je svima koji njeguju i čuvaju tradicijsku baštinu Međimurskog kraja „Veseli me što ste se okupili ovdje ponoseći se onim što jesmo, čuvajući naše korijene, naše običaje i naš jezik“, rekao je Grivec koji je svečano otvorio smotru.

Smotra međimurskog folklora održava se 18. i 19. lipnja, a u dva dana pozornicom školske sportske dvorane Donja Dubrava proći će više od 340 sudionika u 15 folklornih i tamburaških skupina Međimurske županije i jedna gostujuća skupina iz Karlovačke županije.  U subotu 18. lipnja 2022. godine, nastupila je dječja folklorna skupina Donja Dubrava, KUD „Seljačka sloga“ Donja Dubrava, KUD „Fijolica“ Orehovica, KUD Žiškovec, KUD Mihovljan, KUU „Zvon“ Župne zajednice Mala Subotica,  KUD „Sveti Antun“ Zadobarje (Karlovačka županija). Dok će u nedjelju nastupiti: KUD Belica, KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće, KUU Zasadbreg, KUD „Kaštel“ Pribislavec, KUU „Veseli Međimurci“ i KUD Općine  Selnica.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content