Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zamjenik Grivec nazočio svečanosti koja je u Velikoj Kaniži okupila mađarske pomurske Hrvate

Datum objave: 9. lipnja 2022.

U organizaciji Konzulata Republike Hrvatske u Velikoj Kaniži počasni konzul dr. Atila Kos održao je svečani prijem povodom Dana državnosti Republike Hrvatske. Druženje pomurskih Hrvata u organizaciji Konzulata već se tradicionalno održava povodom Dana državnosti, a prisustvovao mu je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec. Proslavu su svojom nazočnošću mnogobrojni uzvanici iz Republike Hrvatske i Mađarske, među ostalima izaslanica ministra vanjskih i europskih poslova R. Hrvatske prof. dr. Vanda Babić Galić, izvanredni i opunomoćeni veleposlanik Republike Hrvatske dr. Mladen Andrlić, generalni konzul Republike Hrvatske Drago Horvat, zastupnik u Mađarskom parlamentu Péter Cseresnyés, gradonačelnik Velike Kaniže Lászlo Balogh i načelnici pomurskih mađarskih općina. Svečani program obogatile su povijesne podtrojbe Zrinska garda Čakovec i Zrinski kadeti iz Kerestura, kao i Tamburaški sastav „Pomurske žice“ iz Serdahela, a svečani prijem lijepa je prilika koja objedinjuje hrvatske manjinske samouprave u Mađarskoj.

Međimurska županija / Beta / Hrvatski glasnik / MCC

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content