Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurska županija zatražila prenamjenu zemljišta starog „hipodroma“ u Čakovcu s ciljem kandidiranja projekta izgradnje centralnog parka koji će biti novo zeleno središte grada

Datum objave: 1. lipnja 2022.

Međimurska županija uputila je dopis Gradu Čakovcu u kojem, kao osnivač poduzetničke zone „Poslovni park Međimurje“, daje inicijativu za prenamjenu bivšeg „hipodroma“ koji će se revitalizirati u novu zelenu oazu tog dijela Čakovca.

Zemljište uz prostor vojarne koje se nekada koristilo kao „hipodrom“ u prostornom je planu označeno kao pašnjak, a prenamjenom se otvara mogućnost revitalizacije u centralni park zamišljen kao zelena infrastruktura koju će građani moći koristiti za kvalitetno provođenje slobodnog vremena, rekreaciju i edukaciju. Bit će to nova turistička atrakcija na području Čakovca i Međimurja, s nizom sadržaja za aktivni odmor i okupljanje, kao što su biciklistički poligon, instalacije za jačanje motoričkih sposobnosti, staze za hodanje, trčanje i bicikliranje, dječje igralište, prostor za piknik, druženja i društvene igre te događanja na otvorenom (koncerti i kino u parku), vrtovi s tradicijskim/autohtonim vrstama bilja, park za kućne ljubimce, kao i popratni sadržaji (parkiralište, sanitarne pumpe, servisni prostor i ugostiteljski objekti).

Projektna dokumentacija je u pripremi, kako bi se nakon prenamjene prostornog plana, projekt kandidirao na jedan od dostupnih fondova ili programa prekogranične suradnje kako bi se dio sredstava osigurao iz bespovratnih europskih fondova. „Vodimo računa da cijeli prostor Poslovnog parka Međimurje, od vojarne do Pribislavca, bude edukativna, gospodarska i obrazovna zona, ali i da ima dovoljno prostora za zelene površine i parkove za boravak na otvorenom.“, ističe župan Međimurske županije Matija Posavec, izrazivši očekivanje da će taj prijedlog biti pozitivno prihvaćen na nekoj od sjednici gradskog vijeća.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content