Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Goričanu održano 28. sportsko natjecanje dragovoljaca i veterana domovinskog rata Međimurske županije i 9. Susreti djece hrvatskih branitelja Međimurske županije

Datum objave: 30. svibnja 2022.

Povodom Dana državnosti Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata podružnica Međimurske županije i ogranka Goričan, u nedjelju, 29. svibnja organizirala je 28. sportsko natjecanje dragovoljaca i veterana i 9. susrete djece/unuka hrvatskih branitelja Domovinskog rata Međimurske županije.

Unatoč kiši i lošem vremenu više stotine sudionika odmjerilo je snage u malom nogometu, šahu, streljaštvu, stolnom tenisu, beli, elektronskom pikadu, stolnom nogometu, likovnim radionicama, modeliranju, a najatraktivnije je bilo povlačenje konopca.

Natjecanje je započelo pozdravnim govorima domaćina, predsjednika ogranka Udruge Goričan Maria Harmicara, predsjednika Koordinacije Udruga Međimurske županije Stjepana Horvata, načelnika Općine Goričan Emanuela Sinkovića te zamjenika župana Josipa Grivca koji je istaknuo kako su ovakva natjecanja odličan primjer zajedništva hrvatskih branitelja „Međimurska županija podupire održavanje ovakvih sportskih natjecanja, ali i sve projekte i aktivnosti koje provodite" rekao je Grivec i uputio čestitke organizatorima, a sudionicima poželio puno uspjeha i sreće u natjecanju.

Prije samog natjecanja, položen je vijenac i zapaljene su svijeće kod spomen obilježja poginulom hrvatskom branitelju Željku Pavlicu, a molitvu je predvodio velečasni Josip Drvoderić.

Na sportskim igrama sudjelovale su braniteljski ogranci UDVDR Međimurske županije: Belica, Čakovec, Donja Dubrava, Donji Kraljevec, Gornji Mihaljevec, Ivanovec, Kotoriba, Krištanovec, Mala Subotica, Mihovljan, Mursko Središće, Nedelišće, Pribislavec, Savska Ves, Strahoninec, Sveti Juraj na Bregu, Sveti Martin, Šenkovec, Štrigova i Goričan.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content