Pozivaju se građani da prijave štetu od nevremena svojim gradovima i općinama kako bi se utvrdilo postojanje uvjeta za proglašenje prirodne nepogode

Datum objave: 26. svibnja 2022.

Snažno grmljavinsko nevrijeme praćeno jakom tučom u srijedu, 25. svibnja 2022. godine u popodnevnim satima pogodilo je dijelove Međimurske županije. U pojedinim mjestima padala je tuča veličine oraha. Nadležne službe odmah su poslane na teren da izvide situaciju, a vatrogasci su sanirali srušena stabla na cestama. Nastala šteta se utvrđuje, a pozivaju se svi građani, na čijoj je imovini nastala šteta da se jave svojim gradovima i općinama kako bi se moglo utvrditi postojanje uvjeta nužnih za podnošenje prijedloga za proglašenje prirodne nepogode na području Međimurske županije.

Izvor fotografije: Facebook