Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Gornji Kraljevec obilježio Dan mjesta povodom blagdana Spasova

Datum objave: 26. svibnja 2022.

Prekrasnim kulturnim programom Gornji Kraljevec je obilježio svoje dane koje slavi na Spasovo, katolički blagdan Uzašašća Gospodinovog. Proslava Dana mjesta tradicionalno je okupila sve mjesne udruge i mještane, a započela je svetom misom koju je predvodio župnik Josip Blažon.

Za kulturni dio programa zaslužni su KUU Društvo žena Gornji Kraljevec, Mješoviti pjevački zbor „Dr. Vinko Žganec“ Vratišinec i učenici Područne škole Gornji Kraljevec. Obilježavanju je uz načelnika Općine Vratišinec Mihaela Grbavca, nazočio i župan Međimurske županije Matija Posavec koji je s predsjednicom Općinskog vijeća Općine Vratišinec Milenom Granatir nakon misnog slavlja u kapeli Uzašašća Gospodinova obišao cestu između Gornjeg Kraljevca i Remisa koja kreće u rekonstrukciju. Investicijom Županijske uprave za ceste Međimurske županije vrijednom 1,1 milijun kuna rekonstruirat će se lokalna cesta i izgraditi biciklistička staza.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content