Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurski vodiči provode europski projekt vrijedan pola milijuna kuna s ciljem jačanja organizacija civilnog društva

Datum objave: 18. svibnja 2022.

U konferencijskoj dvorani Riznice Međimurja održana je početna konferencija projekta IKT CLOUD-io čiji je korisnik projekta Udruga turističkih vodiča „Međimurski vodiči“, a partneri na projektu su Pučko otvoreno učilište Čakovec, Zaštitarsko-ekološka udruga Senjar (ZeuS), Udruga slijepih međimurske
županije, Udruga osoba s intelektualnim teškoćama Međimurske Županije. Ukupna vrijednost projekta je 494.057,98 kuna od čega je 419.949,28 kuna bespovratnih sredstava osigurano od strane Europskog socijalnog fonda.

Kako je istaknuo predsjednik UTV-a "Međimurski vodiči" i voditelj projekta Nikola Medved, cilj projekta je podići kapacitete ljudskih, tehnoloških resursa lokalnih OCD-a iz područja turizma, zaštite okoliša i socijalne skrbi osoba u nepovoljnom položaju te stvoriti sinergiju između područja djelovanja. Projekt su podržali zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini i direktor Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula, a početnoj konferenciji su nazočili i ravnatelj POU Čakovec Mario Zamuda, predsjednica Udruge slijepih Međimurske županije Marija Ciglar, tajnik 'Senjara' Goran Čižmešija te izvršni direktor Udruge osoba s intelektualnim teškoćama Marko Vrus.

Partnerske udruge pokrivaju područja djelovanja, prepoznata kao važna za zajednicu u kojoj djeluju. U fokusu projekta za ostvarivanje postavljenog cilja je nabava i implementacija i primjena novo razvijenog IKT rješenja koji u svojoj biti sadržava značajke CRM, DMS i CLOUD Sustava. Kroz dva nova volonterska programa partneri će steći upravljačke vještine koji podižu kapacitete za buduće volonterske akcije.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content