Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 12. svibnja 2022.

Datum objave: 12. svibnja 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 85 uzorka, od čega su evidentirana 23 pozitivna nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 27% pozitivnih od broja testiranih. Brzim antigenskim testiranjem potvrđena su 3 pozitivna nalaza na SARS-CoV-2. Iz drugih županija javljeno je da je PCR-om dokazan SARS-Cov-2 kod 1 osobe s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.

U protekla 24 sata oporavila se 37 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 142. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 124 487 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 12 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirana je 1 osoba, nema otpuštenih osoba ni preminulih osoba.

Sutra, u petak 13. svibnja 2022. godine od 12 do 14 sati cijepljenje će se provoditi u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. 

Od sljedećeg tjedna, cijepljenje će se provoditi jednom tjedno, i to petkom, počevši od 20. svibnja 2022. godine od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content