Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 6. svibnja 2022. - Sutra cijepljenje od 10 do 12 sati Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije

Datum objave: 6. svibnja 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 99 uzoraka, od čega je evidentirano 29 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 29,2% pozitivnih od broja testiranih. Brzim antigenskim testiranjem potvrđeno je 9 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2. Iz drugih županija javljeno je da je PCR-om dokazan SARS-Cov-2 kod 1 osobe s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.

U protekla 24 sata oporavilo se 33 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 190. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 123 049 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 10 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirane su 3 osobe, otpušteno je 4 osoba. Nema preminulih osoba.

Građani se mogu cijepiti danas od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Sljedeći tjedan cijepljenje će se provoditi, u utorak 10. svibnja 2022. godine i u petak 13. svibnja 2022. godine od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. 

Nakon toga, cijepljenje će se provoditi jednom tjedno, i to petkom, počevši od 20. svibnja 2022. godine od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec.

Cijepljenje subotom, i dalje će se provoditi svake prve subote u mjesecu, počevši od 07. svibnja 2022. godine u terminu od 10 do 12 sati Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content