Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurska županija obilježila 27. obljetnicu vojno-redarstvene operacije Bljesak Hrvatske vojske i Hrvatske specijalne policije

Datum objave: 1. svibnja 2022.

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomen obilježja poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, odana je počast poginulim hrvatskim braniteljima u vojno-redarstvenoj operaciji „Bljesak“. Vijenac podno Spomen obilježja poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata u Perivoju Zrinskih položili su župan Međimurske županije Matija Posavec i gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini, a svijeće su zapalili predsjednik  Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Međimurske županije Stjepan Horvat, izaslanstva 34. gardijske brigade Tigrovi, Policijske uprave međimurske, članovi obitelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja kao i predstavnici braniteljskih udruga s područja Međimurske županije.

Brigadir  Dragutin Remenar, rekao je kako su branitelji s područja Međimurske županije dali veliki doprinos ovoj operaciji, te istaknuo da su u vojno-redarstvenoj akciji „Bljesak“ sudjelovali pripadnici temeljne policije PU Međimurske te 34. inženjerijske bojne iz Čakovca, kao i Specijalne jedinice PU varaždinske „Rode“.

Župan Međimurske županije Matija Posavec istaknuo je kako je ovo velik dan u novijoj hrvatskoj povijesti. „Zahvaljuju vojno-redarstvenoj operaciji Bljesak u kojoj su sudjelovali brojni Međimurci, u manje od 32 sata oslobođeno je 500 četvornih kilometara dotad okupirane Hrvatske. To je akcija koja mora ući u sve povijesne anale, u sve udžbenike i prenositi se generacijama koje dolaze nakon nas, jer ovo su jedni od najsvjetlijih trenutaka Domovinskog rata.“

Molitvu za poginule i nestale hrvatske branitelje predvodio je gvardijan Franjevačkog samostana u Čakovcu fra Josip Grubišić.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content