Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Više od 800 sudionika trčalo 5. Polumaraton Zrinskih u Europskoj regiji sporta

Datum objave: 24. travnja 2022.

U organizaciji Atletskog kluba „Međimurje“ Čakovec u okviru Dana Međimurske županije održan je Polumaraton Zrinskih koji je okupio više od 800 sudionika. Posebnost ovogodišnjeg polumaratona je što se održao u godini kada Međimurje nosi titulu Europske regije sporta, ali i što je utrka na 21 km ujedno bila i Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u polumaratonu pa su u Međimurje doputovale najbolje trkačice i trkači Hrvatske u ovoj disciplini. O kvaliteti utrke govori i podatak da su na ovogodišnjem Polumaratonu Zrinskih nastupile i najbolje hrvatske maratonke i sudionice Olimpijskih igara u Tokiju Matea Parlov Koštro, članica AK Svetice, i Bojana Bjeljac, članica AK Dinamo Zrinjevac. Osim utrka na 21 kilometar koju je istrčalo oko 500 trkača, održana je utrka za građane na 5 kilometara u kojoj je sudjelovalo oko 250 trkača, a održana je i utrka za vatrogasce.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content