Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Objava biračima Općine Orehovica

Datum objave: 12. travnja 2022.

UPRAVNI ODJEL ZA OPĆU UPRAVU I IMOVINSKO PRAVNE POSLOVE

KLASA:    012-01/22-10/01
URBROJ: 2109-14-12-22-2
Čakovec, 11. travnja 2022.

OBJAVA BIRAČIMA

Općinsko vijeće Općine Orehovica na 6. sjednici održanoj dana 21. ožujka 2022., donijelo je Odluku o raspisivanju izbora za članove vijeća mjesnih odbora na području općine Orehovica. Odluka je stupila na snagu 01. travnja 2022. godine („Službeni glasnik Međimurske županije“, br. 4/22). 

Za dan provedbe izbora određena je nedjelja, 15. svibnja 2022.

Temeljem članka 23. Zakona o registru birača („Narodne novine“, broj 144/12, 105/15 i 98/19), pozivaju se birači s prebivalištem na području Općine Orehovica da mogu izvršiti pregled, zatražiti dopunu ili ispravak podataka upisanih u registar birača.                                    

Birači mogu pregledati, odnosno zatražiti dopunu ili ispravak podataka upisanih u registar birača u Međimurskoj županiji, Upravnom odjelu za opću upravu i imovinsko-pravne poslove, Čakovec, Ruđera Boškovića 2, soba 24, svakim radnim danom u radno vrijeme upravnog tijela od 07,30 do 16,00 sati od ponedjeljka do četvrtka, a petkom od 07,30 do 13,30 sati.

Zahtjevi se mogu podnositi zaključno do srijede, 04. svibnja 2022.                                          

Birači mogu pregledati svoje podatke upisane u registar birača i na mrežnoj stranici Ministarstva pravosuđa i uprave, https://biraci.gov.hr/RegistarBiraca/.

Popis birača sastavlja se za izbore za članove vijeća mjesnih odbora na području Općine Orehovica, te će sadržavati birače s prebivalištem na području Općine Orehovica koji će napuniti 18 godina do dana provedbe izbora i koji imaju važeće osobne iskaznice. Iznimno, osobne iskaznice koje su istekle nakon 11. ožujka 2020.,  kada je donesena Odluka o proglašenju epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2, smatraju se važeće te će birači kojima je osobna iskaznica istekla počevši od 11. ožujka 2020. biti u popisu birača.

Birači koji prilikom dolaska na biračko mjesto, utvrde da nisu upisani u izvatke iz popisa birača, mogu na dan izbora zatražiti potvrdu za glasovanje (npr. osobe koje nemaju važeće osobne iskaznice). 

Registar birača – kontakt:

Slavica Šopar – referentica za registar birača
tel. 040/374-172; e-mail: slavica.sopar@medjimurska-zupanija.hr

Nikolina Srnec – viša matičarka i referentica za registar birača
tel. 040/374-173; e-mail: nikolina.srnec@medjimurska-zupanija.hr

                                                                                                           PROČELNICA

                                                                                                      Ksenija Brlek, mag.iur.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content