Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Brže, sigurnije i dostupnije – otvoren novi prilaz Županijskoj bolnici Čakovec i Zavodu za hitnu medicinu Međimurske županije

Datum objave: 12. travnja 2022.

Kako bi se pacijentima omogućio što brži i sigurniji pristup hitnoj medicinskoj pomoći i zdravstvenim ustanovama, završeni su radovi rekonstrukcije prilaza Županijskoj bolnici Čakovec i Zavodu za hitnu medicinu Međimurske županije.

Projekt je realiziran zahvaljujući dobroj suradnji Županijske bolnice Čakovec, Zavoda za hitnu medicinu MŽ i Međimurske županije, a radovi su izvršeni u najkraćem mogućem roku. Kako je istaknula ravnateljica Zavoda za hitnu medicinu Međimurske županije Vladimira Grabant Križaj, rekonstrukcijom je pacijentima i službenim vozilima omogućen lakši prilaz zdravstvenim ustanovama te je omogućen stalni protok prometa bez stvaranja gužve i zastoja: „Zavod za hitnu medicinu je u okviru svojih djelatnosti, hitne medicine i sanitetskog prijevoza, prvenstveno orijentiran na rad na terenu službenim vozilima i prijevoz pacijenata stoga će im rekonstruiran prilaz s više kolničkih traka uvelike olakšati rad, a prijevoz pacijenata učiniti sigurnijim, bržim i komfornijim.“

Ugovorena vrijednost projekta je 1.169.402,53 kune, a radove je izvela međimurska tvrtka, Tegra d.o.o. čiji je direktor Ivan Kolarić pojasnio da su rekonstruirane prilazne ceste, parkiralište, kanalizacijska mreža i rasvjeta te je uređen okoliš čime je prostor osim funkcionalnosti dobio prekrasan novi vizualni identitet.

Ravnatelj Županijske bolnice Čakovec dr.med. Igor Šegović zahvalio je bivšem ravnatelju dr.med. Tomislavu Novinščaku koji je inicirao projekt rekonstrukcije prilaza, a zahvalu je uputio i pokojnom Martinu Vinku, gospodinu koji je iz humanih razloga dio svog nasljedstva nakon smrti donirao Županijskoj bolnici Čakovec te su sredstva uložena u realizaciju ovog projekta. Kao simboličan znak zahvale, gospodinu Vinku postavljena je spomen ploča kod ulaza u Županijsku bolnicu Čakovec.

Otvorenjem ovog infrastrukturnog projekta omogućen je brži, sigurniji i dostupniji pristup pacijentima, posebice osobama s invaliditetom, no ovo je samo jedan u nizu projekata ulaganja u infrastrukturu i razvoj zdravstvenog sustava kojima želimo našim građanima pružiti što kvalitetniju zdravstvenu skrb. Posljednjih pet godina u međimursko zdravstvo uloženo je gotovo 300 milijuna kuna, početkom ove godine otvoren je rekonstruirani Odjel abdominalne i dječje kirurgije, u tijeku su radovi proširenja Zavoda za javno zdravstvo MŽ, kao i jedan od najvažnijih projekata u zdravstvu, obnova četiri zgrade Županijske bolnice Čakovec čime će se zaokružiti ulaganja u podizanje kvalitete i standarda zdravstvene usluge na području Međimurja.“, naglasio je župan Međimurske županije Matija Posavec pritom dodavši da je u planu i adaptacija odjela pedijatrije, neurologije, ginekologije i ortopedije. „Projekt rekonstrukcije prilaza Bolnici i Zavodu za hitnu medicinu ostat će u nasljeđe građanima Međimurja narednih nekoliko desetaka godina, a simbolično je završen u godini u kojoj Županijska bolnica Čakovec obilježava 100 godina djelovanja, a Zavod za hitnu medicinu Međimurske županije 10 godina postojanja.“, zaključio je župan Posavec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content