Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zamjenik Grivec nazočio 17. Savjetovanju uzgajivača goveda u Republici Hrvatskoj održanom u Termama Sveti Martin

Datum objave: 7. travnja 2022.

Terme Sveti Martin bile su domaćin 17. Savjetovanja uzgajivača goveda u Republici Hrvatskoj u organizaciji Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu (HAPIH) te uz suorganizatore Središnji savez hrvatskih uzgajivača simentalskog goveda (H.U.SIM.) i Savez udruga hrvatskih uzgajivača holstein goveda (SUHUH). Pokrovitelj savjetovanja je Ministarstvo poljoprivrede, a sponzor Međimurska županija.

Otvorenju 17. Savjetovanja nazočili su zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec i pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam Međimurske županije Darko Radanović. Zamjenik Grivec naglasio je da Međimurska županija iz godine u godinu povećava iznos različitih potpora poljoprivredi, a ove godine izdvojila je 2 milijuna kuna: „Nastojimo poticati poljoprivredu, pomagat ćemo ju i dalje jer je neovisnost o hrani itekako važna”.

Cilj savjetovanja je edukacija i informiranje uzgajivača goveda te stručnjaka iz najvažnijih područja govedarstva: agrarna politika, ruralni razvoj, selekcija, držanje, hranidba, zdravstvena zaštita i sl. Predavači na 17. Savjetovanju uzgajivača goveda u RH bili su uvaženi profesori Agronomskog i Veterinarskog fakulteta iz Zagreba, Fakulteta agrobiotehničkih znanosti Osijek, stručnjaci Ministarstva poljoprivrede, Energetskog instituta Hrvoje Požar te HAPIH-a.

Održana predavanja pokrila su najvažnija područja govedarske proizvodnje te pružila konkretne savjete uzgajivačima. Savjetovanje je središnje mjesto godišnjeg okupljanja svih sudionika govedarske proizvodnje na kojem se razmjenjuju iskustva i stječu nova znanja, čija primjena pridonosi kvalitetnijoj i ekonomičnijoj proizvodnji.

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content