Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Štrigovom odjeknula međimurska popevka, 11 vokalnih sastava predstavilo se na Predsmotri

Datum objave: 3. travnja 2022.

U Domu kulture Štrigova održana je Predsmotra za ovogodišnju 38. Smotru međimurske popevke Nedelišće 2022. U organizaciji KUD-a „Sv. Jeronim“ i Zajednice HKUU Međimurske županije publici se predstavilo 11 vokalnih sastava odnosno zborova i solista.

Čuvari međimurske glazbene baštine i veliki poštovatelji međimurskog narječja koje svakim danom sve više nestaje, pokazali su i dokazali da međimurska popevka zaslužuje mjesto kao jedno od znakova hrvatskog identiteta.

Nastupili su Muška pjevačka skupina KUU-e „Seljačka sloga“  Nedelišće, Vokalna skupina „Sveti Martin“ HKUU-e „Sv. Martin“, Ženska vokalna skupina PZ-a Strahoninec, TS KUD-a Žiškovec, Mješovita vokalna skupina KUD-a Žiškovec, Mirjana Hudin, Nadica Patafta i Katarina Sabol, Pjevačka skupina „Fijolice“ Društva MKUDIC, Ženska vokalna skupina Udruge žena Sivica, Tamburaši i tamburašice Dražen Kovač - Draš Udruge žena Sivica, Mješovita pjevačka skupina KUD-a Mihovljan, TS KUD-a Mihovljan, Ženska vokalna skupina KUU-e „Veseli Međimurci“ Čakovec, Tamara Korunek, Karlo Čeh, ŽVS „Sveti Marko“ KUD-a Selnica, Tamburaški orkestar KUD-a Belica.

Ljubitelje međimurske popevke pozdravili su načelnik Općine Štrigova Stanislav Rebernik, predsjednik Zajednice HKUU Međimurske županije Dejan Buvač i potpredsjednik Skupštine Međimurske županije Ivica Baksa koji je otvorio Predsmotru.

"Prošlo je već više od tri godine kako je međimurska popevka prepoznata kao jedno od najvećih blaga Međimurja te je uvrštena na UNESCO-ov popis nematerijalne kulturne baštine. Na očuvanju ove vjerne tradicije možemo zahvaliti upravo vama, čuvarima međimurske baštine i identiteta, koji ne dozvoljavate da naša popevka padne u zaborav, njegujete naše tradicije i običaje te ih prenosite na buduće naraštaje, ali i promičete Međimurje diljem svijeta.", kazao je potpredsjednik Skupštine Baksa.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content