Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Stigla poruka zahvale iz Ukrajine: „Međimurci, vi ste nevjerojatni! Hvala vam što ste s nama!“

Datum objave: 27. ožujka 2022.

Deset tona medicinskih potrepština, hrane i humanitarne pomoći dopremljeno je iz Međimurja za stanovnike Rivenske oblasti, prijateljske regije u Ukrajini s kojom je Međimurska županija potpisala Povelju o suradnji i prijateljstvu.

Da je pomoć stigla u prave ruke te da će biti usmjerena prema onima kojima je to najpotrebnije, potvrdila je i poruka zahvale Rivenske oblasti:

Veliko hvala našim prijateljima iz Međimurske županije i županu Matiji Posavcu. Nedavno nam je stigla njihova pošiljka s više od 10 tona humanitarne pomoći.

Ne umorimo se ponavljati kakvi su divni ljudi pored nas, ljudi koji zahvaljujući svojoj posvećenosti i energiji čine ogromna dobra djela. Ljudi koji svojim djelovanjem pomažu da mi, Ukrajinci, budemo zajedno. Ljudi koji imaju veliku dušu i srce!

Međimurci, vi ste nevjerojatni! Hvala vam što ste s nama!.“, poručuju iz Rivenske oblasti.

U prikupljanje humanitarne pomoći uključili su se mnogi građani i tvrtke, kojima Međimurska županija ovim putem zahvaljuje, a posebice tvrtkama Vajda, Marodi, Čakovečki mlinovi, Županijskoj bolnici Čakovec i Ljekarni Čakovec na donacijama. U akciju su se uključili i učenici I. osnovne škole Čakovec koji su prikupili pomoć za raseljeno stanovništvo Ukrajine smješteno u poljskom gradu Zamošć, a doprinos cijeloj akciji dalo je Gradskog društvo Crvenog križa.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content