Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Svjetski dan oralnog zdravlja obilježen dobro poznatom akcijom Dan zdravog osmijeha

Datum objave: 26. ožujka 2022.

Hrvatsko stomatološko društvo HLZ-a Čakovec i Društvo Naša djeca Čakovec održali su tradicionalnu akciju Dan zdravog osmijeha kojom su, na inicijativu Hrvatskog društva za dječju i preventivnu stomatologiju, obilježili Svjetski dan oralnog zdravlja. Organizatori mr. sc. Tanja Rosić dr. med. dent., Gordana Šoltić Siladi i Vladimir Mađarić dr. med. dent. istaknuli su da je najučinkovitija ona preventiva koja počinje od najranijih nogu, stoga je obilježavanje bilo neizbježno bez najmlađih sudionika.

Cilj je akcije upozoriti na zabrinjavajuće stanje oralnog zdravlja, posebno kod mlađe generacije te ukazati roditeljima i djeci na važnost prevencije.  Svjetski dan oralnog zdravlja obilježava se 20. ožujka, a ovogodišnjoj akciji nastupima su se priključila djeca čakovečkih vrtića te Žaklina Hajdarović i Mirko Švenda Žiga.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content