Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 19. ožujka 2022.

Datum objave: 19. ožujka 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 137 uzoraka, od čega je evidentirano 49 pozitivnihnalaza na SARS-CoV-2 u Međimurskoj županiji, što je 35,7% pozitivnih od broja testiranih. Brzim antigenskim testiranjem potvrđeno je 17 pozitivnih pacijenata na SARS-CoV-2. Iz drugih županija javljeno je da je PCR-om dokazan SARS-Cov-2 kod 14 osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.

U protekla 24 sata oporavila se 51 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 418. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo MŽ uzeto 119 239 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 19 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirane su 4 osobe, 2 osobe su otpuštene, 1 osoba je na invazivnoj respiraciji. Preminula je muška osoba stara 80 godina.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Od ponedjeljka, 21. ožujka 2022. godine cijepljenje će se provoditi samo utorkom i petkom od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Danas se cijepljenje održava na cijepnom punktu u trijaži Županijske bolnice Čakovec od 10:00 do 12:00 sati.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content