Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 15. ožujka 2022.

Datum objave: 15. ožujka 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađen je 101 uzorak, od čega je evidentiran 21 pozitivan nalaz na SARS-CoV-2 u Međimurskoj županiji, što je 20,8% pozitivnih od broja testiranih. Brzim antigenskim testiranjem potvrđeno je 10 pozitivnih osoba na SARS-CoV-2. Iz drugih županija javljeno je da je PCR-om dokazan SARS-Cov-2 kod 13 osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji

U protekla 24 sata oporavilo se 79 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 239. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo MŽ uzeto 118 412 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirana su 24 pacijenta pozitivna na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirane su 3 osobe, otpuštene su 3 osobe, 1 pacijent je na invazivnoj respiraciji. Nema preminulih osoba.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Od ponedjeljka, 21. ožujka 2022. godine cijepljenje će se provoditi samo utorkom i petkom od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Proteinskim cjepivom protiv bolesti COVID-19 tvrtke Novavax može se cijepiti samo u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije, a osobe koje se žele cijepiti ovim cjepivom mogu se javiti na broj 040/310-337 radi dogovora oko termina cijepljenja.

Županijska bolnica Čakovec i Zavod za hitnu medicinu Međimurske županije više ne provode brza antigenska testiranja, a Dom zdravlja Čakovec obavlja testiranja prema sljedećem rasporedu: svaki radni dan od ponedjeljka do petka od 13 do 14 sati, subotom od 8:30 do 10 sati te nedjeljom od 9 do 11 sati (na parkiralištu Svetojelenske ulice kod Županijske bolnice Čakovec). Ljekarna Čakovec provodi brza antigenska testiranja svaki radni dan od 7 do 8 sati.

Prema mjestu prebivališta u periodu od 07. 03. 2022. do 13. 03. 2022. godine, 163 je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 16 na području grada Mursko Središće, 46 na području grada Preloga, 6 na području općine Belica, 7 na području općine Dekanovec, 10 na području općine Domašinec, 6 na području općine Donja Dubrava, 28 općine Donji Kraljevec, 3 općine Donji Vidovec, 9 općine Goričan, 5 općine Gornji Mihaljevec, 9 općine Kotoriba, 9 općine Mala Subotica, 36 općine Nedelišće, 8 općine Orehovica, 11 općine Podturen, 4 općine Pribislavec, 7 općine Selnica, 12 općine Strahoninec, 3 općine Sveta Marija, 17 općine Sveti Juraj na Bregu, 16 općine Sveti Martin na Muri, 6 općine Šenkovec, 7 općine Štrigova i 6 općine Vratišinec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content