Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 06. ožujka 2022.

Datum objave: 6. ožujka 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađena su 132 uzorka, od čega je evidentirano 50 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 u Međimurskoj županiji, što je 37,8% pozitivnih od broja testiranih.

U protekla 24 sata oporavilo se 17 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 465. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 117 438 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 39 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirane su 3 osobe, otpuštene su 3 osobe, nema pacijenata na invazivnoj respiraciji. Preminule su dvije muške osobe stare 80 i 84 godina.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Tijekom jučerašnjeg dana u Međimurskoj županiji cijepljena je 21 osoba, od toga 1 osoba prvom dozom, 9 osoba drugom dozom i 11 osoba booster dozom.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content