Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 04. ožujka 2022.

Datum objave: 4. ožujka 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 129 uzoraka, od čega je evidentirano 48 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 u Međimurskoj županiji, što je 37,2% pozitivnih od broja testiranih. Brzim antigenskim testiranjem potvrđeno je 15 pozitivnih pacijenata na SARS-CoV-2. Iz drugih županija javljeno je da je PCR-om dokazan SARS-Cov-2 kod 11 osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.

U protekla 24 sata oporavilo se 188 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 492. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 117 177 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 40 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 7 osoba, otpuštene su 2 osobe, nema pacijenata na invazivnoj respiraciji. Nema preminulih osoba.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 12 do 14 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 14 do 17 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Sutra, 05. ožujka 2022. godine cijepljenje će se održati na cijepnom punktu trijaže Županijske bolnice Čakovec od 9:00 do 13:30 sati.

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content