Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dječji vrtić Vjeverica obilježio 25 godina djelovanja

Datum objave: 17. veljače 2022.

Posebno je svečano i radosno ovih dana u Dječjem vrtiću Vjeverica koji obilježava 25 godina od osnivanja. Otvoren 1997. godine, Područni odjel Vjeverica bio je prvi vrtićki objekt koji je otvoren u demokratskoj Hrvatskoj, a njegovim otvorenjem krenuo je razvoj predškolskoj odgoja u zemlji, Međimurju i Čakovcu. Dječji vrtić „Vjeverica“ djeluje u okviru ustanove Dječji vrtić „Cipelica“ koja ukupno ima 6 objekata, a danas ga pohađa oko 180 djece u tri jasličke i šest vrtićkih skupina. Čestitke ravnateljici Gordani Šoltić Siladi, predsjedniku Upravnog vijeća Igoru Šegoviću, svim bivšim i sadašnjim djelatnicima koji su pridonijeli razvoju i visokom standardu predškolskog odgoja u Međimurju uputili su župan Međimurske županije Matija Posavec i gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividni. Grad Čakovec za predškolski odgoj godišnje izdvaja oko 30 milijuna kuna, a Međimurje se može pohvaliti da je jedina županija u Hrvatskoj koja sufinancira asistente djeci u vrtiću. Rođendansku tortu razrezali su vrtićarci Ira i Jakov, a "Vjeverici" želimo da još dugi niz godina ostane mjesto dječjeg smijeha i igre.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content