Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 14. veljače 2022. - Danas u Međimurju nema evidentiranih PCR pozitivnih nalaza, nastavak pada 7-dnevne i 14-dnevne incidencije

Datum objave: 14. veljače 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata PCR testiranjem nema evidentiranih pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 u Međimurskoj županiji.

Tijekom vikenda brzim antigenskim testom testirano je 174 osoba, od čega je evidentirano 9 pozitivnih nalaza, što je 5,1 % od broja testiranih.

U protekla 24 sata oporavilo se 433 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 2 489.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirane su 73 osobe pozitivne na SARS-CoV-2. U protekla 24 sata hospitalizirano je 7 pacijenata, otpuštena su 2 pacijenta, 4 pacijenta su na invazivnoj respiraciji. Preminule su dvije osobe, ženska osoba stara 73 godine, muška osoba stara 91 godinu.

Na današnji dan 7-dnevna incidencija u Međimurskoj županiji na testiranja PCR metodom iznosi 1.666 pozitivnih na 100 000 stanovnika, što je manje u odnosu na tjedan ranije kada je incidencija bila 2.543. 14-dnevna incidencija iznosi 4.209, dok je tjedan ranije iznosila 5.786 pozitivnih na 100 000 stanovnika. U proteklih sedam dana PCR-om je testirano 2.949 osoba te je udio pozitivnih u broju testiranja 62,1 %. Sve epidemiološke brojke i u ovome tjednu bilježe pad.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content