Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 10. veljače 2022. - U Međimurju danas oporavljeno 378 osoba

Datum objave: 10. veljače 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 575 uzoraka, od čega je evidentiran 351 pozitivan nalaz na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 61% pozitivnih od broja testiranih. Iz drugih županija javljeno je da je PCR-om dokazan SARS-Cov-2 kod 1 osobe s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji

U protekla 24 sata oporavilo se 378 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 3 421. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 111 825 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 68 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 12 pacijenata, otpušteno je 10 pacijenata, 3 pacijenta su na invazivnoj respiraciji. Preminule su tri osobe, muške osobe stare 70 i 89 godina, ženska osoba stara 88 godina.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content