Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 3. veljače 2022.

Datum objave: 3. veljače 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 845 uzoraka, od čega je evidentirano 573 pozitivnih nalaz na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 67,8% pozitivnih od broja testiranih.

U protekla 24 sata oporavilo se 413 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 3 630. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 108 228 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 79 pacijenta pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 10 pacijenata, otpušteno je 8 pacijenata, 7 pacijenata je na invazivnoj respiraciji. Preminule su dvije ženske osobe, stare 84 i 92 godine.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

U subotu, 5. veljače cijepljenje će se održati na cijepnom punktu u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije od 9:00 do 13:30 sati.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content