Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba

Datum objave: 23. siječnja 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 734 uzoraka, od čega je evidentirano 474 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 64,5% pozitivnih od broja testiranih.

U protekla 24 sata oporavilo se 198 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 2 804. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 100 869 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 36 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 7 pacijenata, otpuštena su 3 pacijenta, 6 pacijenata je na invazivnoj respiraciji. Preminula je muška osoba, stara 87 godina.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Tijekom vikenda u Međimurskoj županiji provedeno je  cijepljenje građana. Cijepljeno je 485 osoba, od toga 24 osobe prvom dozom, 18 osoba dugom dozom i 443 osoba je cijepljeno trećom, booster dozom.

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content