Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba

Datum objave: 16. siječnja 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 383 uzoraka, od čega je evidentirano 216 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 56,3% pozitivnih od broja testiranih. Iz drugih županija javljeno je da je PCR-om SARS-Cov-2 dokazan kod 2 osobe s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.

U protekla 24 sata oporavilo se 195 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1208. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 96 746 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 45 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirana su 2 pacijenta, otpuštena su 4 pacijenta, 5 pacijenata je na invazivnoj respiraciji. Nema preminulih osoba.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Tijekom vikenda u Međimurskoj županiji provedeno je  cijepljenje građana. Cijepljeno je 245 osoba, od toga 15 osoba prvom dozom, 30 osoba dugom dozom i 200 osoba je cijepljeno trećom, booster dozom.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content